نمد طبیعی

فرش نمدی

فرش نمدی بخاطر سادگی در طرح و نقش، جلوه ی خاصی به منازل می دهد. این محصول در مقایسه با فرش های ماشینی، بسیار مقاومتر و جذابتر است و به نسبت قالی دستباف، به خاطر سرعت بیشتر در آماده سازی، دارای قیمت کمتری می باشد. فرش نمدی به خاطر بافت پشمی که دارد، رنگ طبیعی را کامل جذب می کند و به هیچ وجه رنگ پس نمی دهد. همینطور، این محصول دوام بالایی نیز دارا می باشد.

قیمت فرش های نمدی تولید شرکت نمد ایرانی بخاطر کیفیت و ظرافت در تولید و اجرای طرح های روی فرش در کشور مانندی ندارند و قابل قیاس با نمونه های داخلی و خارجی نمی باشند. لذا قیمت این محصولات در مقایسه با سایر تولید کنندگان فرش نمدی در ایران اختلاف زیادی دارد. اکثر تولیدات فرش نمدی شرکت نوین بافت به کشورهای اروپایی و آمریکا صادر می شوند.

زیرانداز نمدی

زیرانداز نمدی، محصولی نبافته از پشم طبیعی است که با استفاده از آب و مواد قلیا در اثر حرارت و مالش به یک بافت بهم تنیده تبدیل شده است.

قدمت تولید انواع زیراندازهای نمدی به سالیان بسیار دور باز می گردد، زمان هایی که کشاورزان و دامپروران جهت پوشش کف خانه هایشان از نمد استفاده می کردند.

این محصول سنتی، بخاطر عدم عبور رطوبت و سرما از خود، در مناطق سردسیر و بارانی بسیار مورد استفاده قرار می گرفته.

زیر انداز نمدی در ابتدا به صورت کاملا ساده و بدون نقش و رنگ تولید می شده ولی با افزایش استفاده از این محصول نمدی در مکان های مختلف، امرزه شاهد اجرای طرح های بسیار زیبا و متنوع بر روی زیراندازهای نمدی هستیم.

طبیعیت کاملا طبیعی زیرانداز نمدی سبب شده تا این محصول در تابستان نیز مانع از گرم شدن بیش از اندازه بدن شود.

تشک نمدی

محصولات نمدی طبیعی در کارخانه نمد ایرانی به روش سنتی و با استفاده از پشم خالص تولید می شوند. از مرغوب ترین این کالاها می توان به تشک های نمدی طبی اشاره کرد. تشک نمدی با تراکم و کیفیت بالایی با استفاده از روش سنتی نمد مالی تولید می شود و با قیمتی بسیار مناسب نسبت به تشک های بازاری در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

تشک نمدی هنری است که تنها به وسیله ی استادکاران نمدمالی گدشته همچنان انجام می گیرد. این هنر بخاطر سختی هایی که در فرایند تولید دارد، کمتر کسی را به سمت خود جلب نموده و به همین دلیل در کل ایران کارگاه های نمد مالی بسیار اندکی یافت می شود.

پارامترهای مختلفی در تعیین قیمت تمام شده ی تشک نمدی دخالت دارند که با تغییر دادن این موارد براحتی می توان قیمت تشک نمدی را کم یا زیاد نمود.

عرق گیر نمدی صندلی خودرو

افزایش تعداد خودروها در کشور و بخصوص در کلان شهرها، باعث شده که خیابان ها شلوغ و پر تردد بشوند. از اینرو افراد ساعت های زیادی در روز را به اجبار پشت فرمان ماشین سپری می کنند. از طرفی منشا بسیاری از دردهای کمری در مردان، نشستن طولانی مدت روی صندلی و بی تحرکی آن ها و نهایتا روکش صندلی نا مناسب اعلام شده است.

داشتن یک روکش محافظ خوب که هم از صندلی خودرو خوب محافظت کند و هم مراقب کمر افراد باشد، در هنگام رانندگی یک مزیت عالی به حساب می آید. عرق گیرهای نمدی ماشین که هم به عنوان روکش صندلی خودرو کاربرد دارند و هم عرقگیر صنذلی محسوب می شوند، با داشتن خواص طبی، از بهترین عرقگیرهای صندلی ماشین به حساب می آیند.

کفی کفش نمدی

پای انسان به عنوان یک عضو بسیار کارآمد و حساس در بدن شناخته می شود. پا وظیفه ی انتقال بدن از نقطه ای به نقطه ی دیگر را دارد و کل وزن بدن را تحمل می کند. بسیاری از اندام های حیاتی انسان با کف پا ارتباط دارند به حدی که در صورت بروز مشکل در نقطه ی مربوطه در کف پا، آن عضو دچار مشکل می شود. به همین خاطر حفاظت و نگهداری اصولی از پا و کف آن یک کار عاقلانه و مهم است. کفی های نمدی طبیعی با داشتن ویژگی های منحصر بفرد بسیار، بسادگی می توانند پا را در برابر بسیاری از صدمات حمایت نمایند.

از مهمترین عوامل در تهیه و تولید یک محصول استاندارد و خوب، مواد اولیه ی مناسب آن محصول می باشد. ماده ی اصلی در تولید کفی های نمدی هم پشم طبیعی گوسفندی است. پشم گوسفند اگر از نوع مرینوس و دارای الیاف نرم و ریز باشد، کفی طبی و نرم خواهد شد.