درباره ما

شرکت “نوین بافت” در زمینه تولید محصولات نمدی (از جنس پشم طبیعی گوسفند و شتر) فعالیت می کند. این شرکت با ماموریت حفظ و ارتقاء دستاوردهای صنایع دستی از جنس نمد طبیعی تاسیس شده است. بخش تحقیق و توسعه شرکت دائما در حال ارائه ی محصولات جدید از نمد به بازار می باشد. محصولاتی چون “فرش نمدی” و “زیرانداز نمدی” از بهترین محصولات تولیدی شرکت می باشند.

 

محصولات شرکت ما از مواد اولیه ی کاملا ارگانیک تهیه شده و در تولید آن ها از طرح های سنتی و جدید با رنگ آمیزی بسیار جذاب استفاده می شود. لازم به ذکر است که رنگ آمیزی فرش ها و زیراندازهای نمدی شرکت نوین بافت همه به وسیله رنگ های کاملا طبیعی و بر گرفته از رنگ های گیاهی، انجام می شوند.

فرش نمدی قابلیت استفاده در دکوراسیون و تزیینات داخلی را دارد و برای پوشش کف اتاق، پذیرایی و آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.  از زیرانداز نمدی هم می توان به عنوان پادری، روفرشی، دم فرشی و غیره استفاده کرد.

شرکت صنعتی نوین بافت، می کوشد تا با بهره گیری از اساتید نمد مالی کشوری و مواد اولیه ی مرغوب داخلی محصولات کاربردی و زیبا برای استفاده ی علاقه مندان در سراسر کشور و جهان تولید نماید.

ماموریت

ایفای نقش محوری در حفظ و ارتقاء محصولات صنایع دستی از جنس نمد طبیعی و ارتقاء کیفیت و افزایش تنوع این محصولات

چشم‌انداز

پیشتاز در تولید محصولات نمدی در کشورو جهان با سرآمدی در تولید محصولات کیفی

ارزشهای سازمان

  • مشتری مداری و احترام به همه ی ذی نفعان
  • تولید محصولات تجزیه پذیر و سازگار با محیط ریست
  • بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت از طریق مشارکت سازمانی و کار گروهی
  • محیط کار ایمن
  • کیفیت

درباره نمد

نمدمالی از ابتدایی‌ترین شیوه‌های نساجی است و نَمَد ساده‌ترین بافته سنتی است که با پشم تولید می‌شود. نمد‌مالی در واقع نتیجه در هم پیچیدن الیاف پشم بر اثر رطوبت و فشار است. احتمال دارد که اولین بار بافندگانی که الیاف پشمی خود را شسته و برای گرفتن رطوبت آن با چوبدستی ضربه‌هایی به پشم می‌زده‌اند، موفق به کشف این خصوصیت پشم و در نتیجه موفق به بوجود آوردن صنعت نمدمالی شده باشند. پشمی که برای تولید نمد به کار می‌رود پشم بهاره گوسفند با الیاف بلند است.

سنت نمد فرش در ایران در عصر نوسنگی آغاز شد. مناطق کوهستانی که شامل عشایری از ترکیه تا مغولستان و عشایر آسیای میانه در چادرهای پوشیده از پشم زندگی می کردند، می شود. آسیای میانه تنها منطقه ای در جهان است که به دلیل نوع پشم موجود  نمد بسیار قوی را ایجاد می کند. نمد ترکمن معروف ترین و شامل نقوش بدیهی از دین زرتشتی مانند مارپیچ ها ، شاخ قوچ و امواج است. در مورد اقتباس فارسی از این شکل هنری عشایری ، اطلاعات کمی در دست می باشد.

روند ساخت نمدی

فرشهای نمدی بافته نمی شوند اما برای ایجاد پارچه ای فوق العاده قوی و متراکم فشار داده می شوند. لایه های الیاف پشمی روی یک برزنت روی زمین چیده می شوند. جوشانده آب روی پشم پاشیده می شود. سپس فشار داده شده و کوبیده و فشار داده می شود. سپس برزنت لوله شده و با طناب محکم بسته می شود. پشم مرطوب ، تا زمانی که الیاف به اندازه کافی به هم تنیده شوند، مالش داده می شود. بعد از آن پشم سفت شده و مرطوب را از روی برزنت برداشته و مالش می دهند و با دست و پا کوبیده می شود، این کار تا زمانی ادامه می یابد تا نمد حسابی محکم و سفت شود. فرش نمدی قابلیت طراحی و ایجاد نقوش مختلف را داد، بدین صورت که در ابتدای فرایند قالب ریزی می توان نقشی روی برزنت ایجاد و با پشم آن را پر کرد و سپس فرایند نمد مالی را ادامه داد.

با ما بیشتر آشنا شوید

میزان رضایت مشتریان
میزان کیفیت کالا
میزان موفقیت در بازار داخلی
میزان موفقیت در بازار خارجی

چرا نوین بافت؟

سابقه طولانی

شرکت نوین بافت دارای چندین سال سابقه در زمینه فروش و صادرات انواع محصولات نمد طبیعی می باشد.

رضایت مشتریان

داشتن رضایت مشتریان برای هر شرکتی الزامی می باشد که شرکت ما نیز از رضایت بالای مشتریان خود برخوردار است.

قیمت مناسب

قیمت مناسب تا حدودی می تواند یکی از عوامل مهم در انجام و عقد قرارداد باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

کیفیت بالا

کیفیت محصولات ما یکی از مهم ترین دلایل حفظ مشتریان مجموعه وفادار ما هست و محصولات را با کیفیت عالی ارائه می کنیم.

تیم مجرب فروش

تیم فروش ما با تجربه بسیار بالا آماده پاسخگویی و مشاوره لازم در خصوص محصولات ما به مشتریان عزیز می باشد.

تیم قدرتمند کشوری

مجموعه ما دارای تیم قدرتمند و گسترده در سراسر ایران در جهت کسب اعتماد مشتریان می باشد تا خرید مطمئنی تجربه کنید.